• Koronavírus

• V záujme eliminácie rizika šírenia nákazy ochorením COVID-19 a na základe nariadenia starostu 1/2020 od 9. 3. 2020 základná škola prijíma nasledovné opatrenia:

• zákaz vstupu do budovy školy všetkým osobám okrem žiakov a zamestnancov školy - rodičia svoje deti odovzdajú pri prvom stupe do budovy školy a popoludní ich budú čakať pred budovou školy,
            • rušia sa všetky prenájmy miestností a telocviční,
            • zrušenie hromadných akcií v škole a školských priestoroch.

Všetky opatrenia platia až do odvolania.

Škola už od 10. 2. 2020 má zvýšenié hygienické opatrenia kvôli zvýšenému výskytu chrípky. Priestory sa pravidelne dezinfikujú.

Prosíme rodičov, aby nahlásili triednym učiteľom/učiteľkám, ak podstúpia vyšetrenia na koronavírus a následne informovali, či vzorky boli pozitívne, alebo negatívne.

Vopred ďakujeme za rozvážne a zodpovedné konanie.

• Koronavírus

• MŠVVaŠ SR vydalo školám usmernenia ohľadom prevencie šírenia virusu na území SR.

Vážení rodičia na základe tohto usmernenia Vás žiadame:

Žiakov, ktorí nejavia žiadne známky choroby, nádchy a neboli odcestovaní v zahraničí pošlite riadne do školy. Vyučovanie bude prebiehať podľa riadneho rozvrhu.

Žiakov, ktorí majú príznaky choroby - nádchy, chrípky a iné, nechajte v domácom prostredí do ich vyliečenia.

Žiakov, ktorí vycestovali do krajín postihnutých vírusom odporúčame  nechať  v domácom prostredí počas inkubačnej doby (14 dní).

Nie je dôvod na šírenie paniky, ale je dôležité správať sa zodpovedne nielen voči svojmu dieťaťu, ale aj voči jeho spolužiakom.

Ak svoje dieťa nechávate doma z dôvodu choroby alebo vycestovania kontaktujte triedneho učiteľa mailom. Ospravedlniť jeho neprítomnosť môžete aj vy v tomto období nie je nutné lekárske potvrdenie.

• Eco Energy Tour

• Naši žiaci vyhrali Jesenný trojboj v celoslovenskej súťaži Strom života. Ako odmenu získali pre školu enviro koncert Eco Energy Tour. Ďakujeme.

• Lyžiarsky kurz

• V dňoch 23.  až 28. 2. 2020 a žiaci školy školy zúčastnia lyžiarského kurzu v Tatranskej Lomnici.

Žiaci docestovali v poriadku. Predpokladaný návrat domov je 28. 2. 2020 v piatok okolo 18.30 hod.

• Valentínska pošta

• V piatok 14. 2. Žiacky parlament zorganizoval pre žiakov školy Valentínsku poštu. Viacerí si poslali priania a navzájom sa potešili. Ďakujeme organizátorom za vydarenú akciu.

• Lyžiarsky výcvik

• Škola organizuje pre žiakov 7. ročníka v dňoch 23. 2. až 28. 2. 2020 lyžiarsky kurz v Tatranskej Lomnici. Žiaci budú ubytovaní v zariadení ZORA family.

• Polročné vysvedčenie

• Dňa 31. 1. 2020 počas 4. vyučovacej hodiny bude prebiehať hodnotenie výchovo-vzdelávacích výsledkov žiakov a žiaci si preberú výpisy z polročnej klasifikácie. Prosíme rodičov, aby žiakom výpisy podpísali a žiaci ich podpísané odovzdali triednym 4. 2. 2020. V tento deň je možné sa nabedovať v školskej jedálni do 13.30 hod.

3. 2. 2020 majú žiaci polročné prázdniny. Vyučovanie opäť začína 4. 2. 2020.

• Rekonštrukcia telocviční

• Dňa 28. 1. 2020 začala rekonštrukcia veľkej telocvične. Predpokladané ukončenie je 28. 2. 2020.

Od 30. 1. 2020 je otvorená po rekonštrukcii malá telocvičňa.

• Konzultačné rodičovské stretnutie

• Dňa 13. 1. 2020 sa budú konať konzultačné rodičovské stretnutia v čase medzi 17.00 až 18.30 hod. Bližšie informácie o organizácií stretnutia oznamujú triedni učitelia. Stretnutia sa týkajú hlavne polročným výsledkom klasifikácie výchovno-vzdelávacích výsledkov žiakov.

• Rekonštrukcia telocviční

• Od 16. 12. 2019 sa začne rekonštrukcia telocviční v Základnej škole. Rekonštrukcia začne výmenou podláh v malej telocvični. Pokračovať bude vo veľkej telocvični výmenou sklobetónových stien za okná, výmenou palubovky a dverí na oboch telocvičniach a náraďovni.

Rekonštrukcia by mala trvať do konca februára.

Žiaci budú mať hodiny telesnej a športovej výchovy buď spolu v jednej,práve fungujúcej telocvični, alebo alternatívnu hodinu vonku. Popoludňajšie krúžkové aktivity, ktoré bude možno doplniť vždy do rozvrhu jednej telocvične,budú doplnené, alebo žiaci budú mať s vedúcim krúžku alternatívny program.

• Vianočné prázdniny

• Vianočné prázdniny sú od 23. 12. 2019 do 7. 1. 2020. Posledný deň vyučovania pred prázdninami je 20. 12. 2019. Prvý deň vyučovania po prádzninách je streda 8. 1. 2020.

Všetkým prajeme príjemné sviatky v kruhu najbližších.

• Vianočná burza

• Dňa 20. 12. 2019 organizovali členovia Žiackej školskej rady Vianočnú burza, ktorá mala veľký úspech u žiakov.

• Mikuláš

• Naši žiaci počas Mikuláša mali rôzne aktivity. Väčšina bola v kine a dostala sladkosť, tretiaci boli v divadle a 8.A  na rôznych výstavách. Popoludní mali v Školskom klube detí návštevu Mikuláša a čertov.

• Vianočný les

• Naša škola sa zapojila do aktivity Vianočný les, ktorú arganizovala Magistrát hlavného mesta Bratislavy. Ozdobili sme náš stromček s ozdobami, ktoré sme vyrobili so žiakmi v škole.

• Vianočné tvorivé dielne

• Dňa 11. 12. 2019 v čase od 15.00 hod. do 17.00 hod. Vás pozývame na Vianočné tvorivé dielne.

Ponúkame 7 dielní:

Kuchynka - čokoládové kolekcie, sviečkové lodičky

2.B - detský vianočný punč

1.A - vianočný pozdrav

2.A - vianočná ozdoba

2.B - recept na šťastie

Herňa - Vianočný anjel

4.C - vianočná ozdoba

Vstupné do jednej dielne je 0,50 €.