• Moje predmety: Anglický jazyk

• Informácie o vyučovaní anglického jazyka na našej škole.

Základným princípom výučby anglického jazyka je čiastočná individualizácia vzdelávania formou delenia žiakov do skupín v rámci ročníka počnúc tretím ročníkom. (V prvých dvoch ročníkoch sa žiaci vzdelávajú v rámci triedy a delia sa na dve skupiny rovnomerne bez delenia podľa výkonu.)

Na konci druhého a na začiatku tretieho ročníka píšu žiaci diferenčný test. Na základe výsledkov oboch testov a po zvážení celkových výkonov, aktivity žiakov, domácej prípravy a tempa práce na hodine sú žiaci rozdelení do skupín v rámci ročníka. Skupiny vznikajú so zreteľom na individuálny rozvoj žiackych schopností a zručností v rámci skupín vytvorených podľa aktuálnej úrovne ovládania anglického jazyka. Rozdelením žiakov do skupín sa snažíme o rozvíjanie schopností a zručností, tak aby všetci žiaci na konci vzdelávacieho stupňa dosiahli minimálne úroveň A2 podľa SERR určeného Štátnym vzdelávacím programom.

Počas štúdia na našej škole sú žiaci priebežne testovaní a hodnotení. Na základe výsledkov testov a hodnotení vyučujúcich v jednotlivých skupinách sa žiaci presúvajú medzi skupinami tak, aby to vyhovovalo ich individuálnym potrebám a umožnilo im optimálne napredovať. O presunoch rozhoduje Predmetová komisia.Viac sa môžete dozvedieť v dokumente: Koncepcia vyučovania anglického jazyka.