• 2% z dane

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše občianske združenie POMOC ŠKOLSTVU V LAMAČI. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
            • skvalitnenie vybavenia školy
            • aktivity pre žiakov a pedagógov školy
            • vybavenie do novovybudovaných tried a učební

Budúci školský rak nás čaká zariadiť 6 nových kmeňových tried, zborovňu, 2 prírodovedné učebne, 3 počítačové učebne a 3 jazykové učebne. Budeme musieť však prispôsobiť aj ostatné priestory a učebne novému chodu školy. Všetko toto bude stáť nemalé finančné prostriedky. Preto Vás prosíme o darovanie 2% nášmu OZ Pomoc školstvu v Lamači.

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

Tlačivo - Vyhlasenie(1).pdf

Ďakujeme všetkým, ktorí nám prispeli 2% z daní v minulom roku.Z takto získaných finančných prostriedkov sme zakúpili interaktívne displeje do tried a učebné pomôcky na jednotlivé vyučovacie predmety a ŠKD.

• Karneval

• 15. 2. mali žiaci I. stupňa pestrejšie vyučovanie a poobede mali po jednotlivých oddeleniach karneval.

• Hviezdoslavov Kubín

• Žiaci prvého stupňa súťažili v školskom kole Hviezdoslavového Kubína. Víťazom gratulujeme a tým, ktorí postupujú do okresného kola držíme palce.

• Deň dvojičiek

• Druhý polrok školského roku 2022/2023 sme začali 1. 2. 2023. Spríjemnili sme si ho aktivitou Deň dvojičiek, pri ktorej sa kameráti mohli obliecť ako dvojičky.

• Ako ušetriť náklady na elektrickú energiu

• Vážení rodičia, milí žiaci, učitelia a drahí čitatelia,
            ako ôsmaci sme sa tento rok na Technike zaoberali výpočtami cien za spotrebovanú elektrickú energiu. Chceli sme zistiť, či by sme vedeli ušetriť, ak by sme pôvodné neónové trubice, vymenili za LED trubice v učebni techniky. Vypočítali sme, že by sme výmenou ušetrili ročne 240,9 €, a to len za učebňu techniky. Návratnosť vynaložených nákladov na LED trubice vo výške 121 € je 6 mesiacov. Na základe našich výpočtov škola zakúpila LED trubice a pán školník ich odborne nainštaloval. Teóriu sme preniesli do reálneho života.  Veríme, že sme niekoho inšpirovali, ako efektívne znížiť náklady na elektrickú energiu.

MZ a MŠ z 8.A

link, na ktorom je vysvetlené a ukázané, ako sme to prepočítali:

https://replit.com/@MrTinEU/energy-calculator#main.py - vytvorené MŠ

• Človeče, nehnevaj sa!

• Školský klub deti organizoval súťaž v hre Človeče, nehnevaj sa!. Víťazi z jednotlivých oddeelení ŠKD sa stretli na celoklubovom kole. Deti zažili veľa zábavy a vyskúšali sa aj iné hry.