• Poplatok za ŠKD

• Na základe rozhodnutia zriaďovateľa školského klubu detí v mestskej časti Bratislava – Lamač, v zastúpení starostu mestskej časti Ing. Lukáša Baňackého ako štatutárneho orgánu vám oznamujeme, že z dôvodu vyhlásenia mimoriadnej situácie na území Slovenskej republiky vládou Slovenskej republiky  č.111 z 11.03.2020 dňom 12.03.2020 a pandémie ochorenia COVID-19 vyhlásenej dňa 11.03.2020 generálnym riaditeľom Svetovej zdravotníckej organizácie ako aj vydaním Rozhodnutia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, číslo: 2020/10610:1-A1030 zo dňa 26. marca 2020 sa príspevok na čiastočnú úhradu nákladov v školskom klube detí v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Bratislava –Lamač na mesiac apríl 2020 odpúšťa.

• Zápis do prvého ročníka

• Vzhľadom na situáciu ohľadne prevencie šírenia COVID - 19 a prerušenia vyučovania na školách a v súlade s opatreniami MŠVVaŠ SR sa zápis do prvého ročníka na školský rok 2020/2021  v Základnej škole na Malokarpatskom námestí 1 v Bratislave uskutoční v dňoch:

15. 4. 2020  až 30. 4. 2020 prostredníctvom elektronicke prihlášky - https://skolalamac.edupage.org/register/

Následne je potrebné prihlášku vytlačiť a podpísať. Podpísanú prihlášku môžete poslať:

• poštou na adresu: Základná škola, Malokarpatské námestie 1, 841 03 Bratislava
            • elektronicky -  podpísanú oskenovanú prihlášku - na adresu: info@skolalamac.sk
            • osobne - v dňoch 27. 4. až 30. 4. 2020 v čase od 14.00 do 17.00 hod.

Pokiaľ máte problém vyplniť elektronickú prihlášku, prípadne ju vytlačiť, môžete prísť osobne (bez dieťaťa) v dňoch 27. 4. až 30. 4. 2020 v čase od 14.00 do 17.00 hod.

Pri osobnom zápise je potrebné, aby prišli obaja zákonní zástupcovia dieťaťa. Priniesť je potrebné:

• občiansky preukaz
            • rodný list dieťaťa, resp. výpis z knihy narodených zapisujúceho dieťaťa
            • podľa potreby preukázateľný doklad o zdravotnom postihnutí dieťaťa (v danej situácii netreba aktuálne doklady).

Pri elektronickom podaní prihlášky alebo podaní prihlášky poštou budeme overovať pravosť údajov v prihláške na začiatku školského roku.

Ďalšie informácie - https://skolalamac.edupage.org/a/zapis-do-prveho-rocnika

Oznámenie o zápise - Zapis_do_ZS_-_upravene.pdf​​​​​​​

• Vážení rodičia a priatelia školy,

• pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše občianske združenie POMOC ŠKOLSTVU V LAMAČI. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
            • skvalitnenie vybavenia školy
            • aktivity pre žiakov a pedagógov školy

Tlačivo nájdete nižšie.

• Koronavírus

• V záujme eliminácie rizika šírenia nákazy ochorením COVID-19 a na základe nariadenia starostu 1/2020 od 9. 3. 2020 základná škola prijíma nasledovné opatrenia:

• zákaz vstupu do budovy školy všetkým osobám okrem žiakov a zamestnancov školy - rodičia svoje deti odovzdajú pri prvom stupe do budovy školy a popoludní ich budú čakať pred budovou školy,
            • rušia sa všetky prenájmy miestností a telocviční,
            • zrušenie hromadných akcií v škole a školských priestoroch.

Všetky opatrenia platia až do odvolania.

Škola už od 10. 2. 2020 má zvýšenié hygienické opatrenia kvôli zvýšenému výskytu chrípky. Priestory sa pravidelne dezinfikujú.

Prosíme rodičov, aby nahlásili triednym učiteľom/učiteľkám, ak podstúpia vyšetrenia na koronavírus a následne informovali, či vzorky boli pozitívne, alebo negatívne.

Vopred ďakujeme za rozvážne a zodpovedné konanie.

• Koronavírus

• MŠVVaŠ SR vydalo školám usmernenia ohľadom prevencie šírenia virusu na území SR.

Vážení rodičia na základe tohto usmernenia Vás žiadame:

Žiakov, ktorí nejavia žiadne známky choroby, nádchy a neboli odcestovaní v zahraničí pošlite riadne do školy. Vyučovanie bude prebiehať podľa riadneho rozvrhu.

Žiakov, ktorí majú príznaky choroby - nádchy, chrípky a iné, nechajte v domácom prostredí do ich vyliečenia.

Žiakov, ktorí vycestovali do krajín postihnutých vírusom odporúčame  nechať  v domácom prostredí počas inkubačnej doby (14 dní).

Nie je dôvod na šírenie paniky, ale je dôležité správať sa zodpovedne nielen voči svojmu dieťaťu, ale aj voči jeho spolužiakom.

Ak svoje dieťa nechávate doma z dôvodu choroby alebo vycestovania kontaktujte triedneho učiteľa mailom. Ospravedlniť jeho neprítomnosť môžete aj vy v tomto období nie je nutné lekárske potvrdenie.

• Eco Energy Tour

• Naši žiaci vyhrali Jesenný trojboj v celoslovenskej súťaži Strom života. Ako odmenu získali pre školu enviro koncert Eco Energy Tour. Ďakujeme.