• Detský štafetový kros

• V sobotu 12.11 sa v krásnom Zámockom parku v Malackách v spolupráci s AZB uskutočnil Detský štafetový kros. Mladí atléti súťažili v štafetových behoch a individuálnych behoch. Prvé dve najrýchlejšie družstvá si vybojovali postup na budúco týždňové finále, ktoré bude Dubnici nad Váhom v predprograme MSR v cezpoľnom behu.

• Vianočné trhy v Lamači

• 1. decembra sa otvárali Vianočné trhy na námestí v Lamači. Naši žiaci si pripravili krátky program, ktorým trhy otvárali.

• Deň masiek

• 3. novembra Žiacka rada pripravila pre žiakov Deň masiek . Žiaci prišli oblečení v maskách, ktoré Žiacka rada vyhodnotila a ocenila.

• Červený kríž v ŠKD

• Prváci a tretiaci počas popoludňajších aktivít mali aktívne prednášky s Červeným krížom. Naučili sa ošetrovať základné zranenia, ukázali si podanie prvej pomoci a iné aktivity.

• Riaditeľské voľno

• V dňoch 17. až 20.11. sú naplánované ďaľšie práce na rekonštrukcii školy. Viaceré zasahujú do v nútorných priestorov školy a v rámci týchto prác bude aj odstavená voda v celej budove školy v dňoch 17. - 18. 11. 2022.

Z tohto dôvodu na 18. 11. 2022 je udelené žiakom riaditeľské voľno. Dňa 17. 11.  je štátny sviatok, čiže žiaci nejdú do školy.

Ďakujeme za porozumenie.

• Stretávka po rokoch

• V septembri sa po 30. rokoch stretli bývalí žiaci našej školy, ktorí končili ako 8.A v roku 1992. Stretnutia sa zúčastnilo 15 spolužiakov. Triednou pani učiteľkou im bola pani učiteľka Danka Benčová.

• Halloween v škole

• Žiacka školská rada

organizuje pre žiakov školy 3. 11. 2022 deň v maskách.

Organizuje aj súťaž masiek a ich vyhodnotenie.

Ak majú žiaci chuť sa zapojiť, tak ráno môžu prísť do školy v maskách.

• Jesenné prázdniny

• V dňoch 28. - 31. 10.  sú jesenné prázdniny. Podledný deň vyučovania je štvrtok 27. 10. 2022 a prvý deň vyučovania po prázdninách je streda 2. 11. 2022.

Prajem krásne prežitie prázdnin.

• HRDÁ ŠKOLA

• Aj tento rok pre Vás máme super prekvapenie!

Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia. O jej podobe pomohli rozhodnúť sami žiaci, jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e-shope: https://www.kraloveskoly.cz/skolalamac/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 6.11. Nasledujúci deň sa eshop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť ten svoj kúsok zo školskej kolekcie!

V novom roku si spoločne urobíme Deň hrdej školy. Už teraz sa tešíme.

• Zážitkové učenie - 14.10.2022

• Dňa 14. 10. 2022 mala škola  v budove školy odstávku vody. Pani učiteľky pre žiakov zorganizovali aktivity mimo budovu školy v rámci zážitkového učenia. Dopravný podnik mám poskytol tri spoje navyše v rámci časov odchodu, ktoré boli naplánové. Vďaka tomu sa žiaci mohli premiestniť na miesta plánovaných aktivít. Jednotlivé triedy navštívili výstavu Cosmic, Prírodovedné, archeologické, dopravné a historické múzeum, múzeum mesta Bratislava, SNG, boli v Mestskej knižnici, kine, na Partizánskej lúke, v športovej hale na Barine, na vychádzke,... Poďakovanie patrí MÚ, ktorý poskytok žiakom podľa potreby aj kino Lamač. Zážitkové učenie sqa končilo obedom.

• Záložka do knihy

• Aj tento školský rok sa naša škola zúčastní medzinárodnej aktivity Záložka do knihy. Žiaci I. stupňa zhotovili záložky dop knihy pre kamarátov z iných škôl.

• Plávanie na I. stupni

• Tento školský rok absolvujú všetci žiaci I. stupňa základný plavecký výcvik. Vďaka občianskému združeniu SportInstitute, ktoré je členom Slovenskej Plaveckej federácie majú žiaci výcvik zdarma. Kurzu sa vedú podľa metodiky plaveckých výcvikov Fakulty telesnej výchovy a športu UK Bratislava a pod záštitov Slovenského olympíjskeho a Športového výboru. Žiaci si platili len dopravu na výcvik na plaváreň Bory Mall.

Chceme touto cestou poďakovať OZ za výbornú myšlienku a financovanie tak dôležitého výcviku pre žiakov:

• Odstávka vody v budove školy

• dňa 14. 10. 2022 bude budova školy uzavretá kvôli odstávke vody. Odstávka je nevyhnutná kvôli prácam na rekonštrukcii v budove školy.(napájanie vody na prízemí  a budovanie stupačiek na 3. poschodie)

Bližšie informácie:

• ranná a poobedná ŠKD nebude,
            • žiaci majú zážitkové učenie mimo budovu školy podľa výberu triednych učiteľov,
            • aktivity so žiakmi sa končia obedom,
            • harmonogram obedov pre I. stupeň  je v prílohe,
            • bagety  je treba odhlásiť najneskôr vo štvrtok 13. 10. (v piatok sa nevydávajú),
            • v prípade, že chcete odhlásiť stravu na tento deň je potrebné tak urobiť deň vopred 13.10.2022,
            • odchod žiakov a aktivity jednotlivých tried organizujú triedni učitelia,
            • obedy – balíčky pre II. stupeň sa budú vydávať do 13:15 hod.
            • je dôležité, aby dieťa nemeškalo na začiatok, lebo väčšina tried odchádza mimo areál školy,
            • štvrtáci majú plavecký výcvik podľa rozpisu.

Aktivity tried sú zamerané na zážitkové vyučovanie mimo priestorov školy a na formovanie triedneho kolektívu. Žiaci si skúsia dopravnú výchovu v praxi a pre niektorých aj cestovanie v MHD bude prvý krát.

• Pozývame Vás na rodičovské stretnutie dňa 19. 9. 2022:

o 16:00 hod. I. stupeň ZŠ (1. - 4. ročník),

o 17:00 hod. II. stupeň ZŠ (5. - 9. ročník).

Rodičovské stretnutia sa budú konať v jednotlivých triedach pod vedením triednych učiteľov.

• Riaditeľské voľno

• Dňa 16. 9. 2022 (piatok)

udeľuje riaditeľka školy riaditeľské voľno pre všetkých žiakov školy.

Výchovno-vzdelávacia činnosť v tento deň nebude.

Riaditeľské voľno je udelené v zmysle Zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov § 150 ods. 5 z  prevádzkových dôvodov.