• Anglické divadlo

• Žiaci 7. - 9.  ročníka sa zúčastnili divadelného predstavenia v anglickom jazyku George Orwel Animal Farm v DK Dúbravka.

• Voda = život

• Voda = žiavot je téma, ktorou sa zaoberali žiaci v oddeleniach Školského klubu deti.  Vytvorili viacero prác na danú témy a porozprávali si o jeje dôležitosti pre ľudský život.

• Zápis do prvého ročníka

• Zápis žiakov do prvého ročníka na školský rok 2023/2024 sa uskutoční nasledovne:

• Zákonní zástupcovia žiaka podajú žiadosť o prijatie dieťaťa vyplnením elektronickej prihlášky prostredníctvom EduPage našej školy.  Elektronická prihláška bude otvorená v dňoch 13. 3. až 9. 4. 2023.
            • Pokiaľ máte problém vyplniť elektronickú prihlášku, prípadne ju vytlačiť, môžete si ju vyzdvihnúť a vypísať v týchto dňoch na vrátnici školy  v čase od 9.00 do 16.00 hod.
            • Od 10. 4. do 15. 4. 2023 bude otvorený rezervačný systém, prostredníctvom ktorého si môžete vybrať termín osobného (prezenčného) zápisu.
            • Osobný zápis sa uskutoční v dňoch 21. a 22. 4. 2023 v budove ZŠ na Malokarpatskom námestí. Osobný zápis musia absolvovať všetci budúci prváci.
            • Odklad povinnej školskej dochádzky rieši materská škola, ktorú dieťa navštevuje. Na schválenie odkladu povinnej školskej dochádzky je potrebné odporúčanie Centra poradenstva a prevencie a odporúčanie detského lekára.

Pri osobnom zápise je potrebné, aby prišli obaja zákonní zástupcovia dieťaťa. Priniesť je potrebné:

• občiansky preukaz

• rodný list dieťaťa, resp. výpis z knihy narodených zapisujúceho dieťaťa

• podľa potreby preukázateľný doklad o zdravotnom postihnutí dieťaťa (v danej situácii netreba aktuálne doklady)

Rozhodnutia o prijatí budú odovzdávané obom rodičom.

Materiály k zápisu:

• Lyžiarsky výcvik

• Na začiatku marca absolvovali naši žiaci lyžirsky kurz v Tatranskej Lomnici. Kurz absolvovalo 56 žiakov.

• Testovanie 9

• Dňa 22. 3. 2023 bude Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka - T9.

Vzhľadom k tomu musíme upraviť vyučovanie v škole z kapacitných dôvodov nasledovne:

• 1. - 4. ročník sa učí podľa rozhvrhu.
            • 5. - 8. ročník má online vyučovanie z domu podľa rozvrhu. Treba počítať s tým, že veľa učiteľov sa zapája priamo do procesu testovania (napr. ako administrátor, externý dozor, koordinátor, alebo v iných pozíciách), niektoré vyučovacie hodiny nebudú ani online. Na online vyučovanie sa žiaci prihlásia prostredníctvom EduPage. Prosíme, aby si žiaci aktualizovali v svojich zariadeniach ZOOM.
            • 9. ročník - príprava na testovanie  v blokoch SJL a MAT v dňoch 20. - 21. 3. 2023 po 5 hodín, 22. 3. 2023 bude samotné testovanie. Pokyny k testovaniu žiaci dostanú, prípadne ich nájdete: 2022/2023 | NUCEM

Deviatakom všetci držíme palce.