• Zápis do prvého ročníka na školský rok 2024/2025

• Zápis do prvého ročníka sa bude konať v dvoch kolách:

1. zákonný zástupca dieťať podá elektronickú prihlášku, ktorá bude sprístupnená  od 1. 3. do 1. 4. 2024

2. prezenčný zápis sa uskutoční 12. 4. a 13. 4. 2024. Rodič si rezervuje deň a čas zápisu v rezervačnom systéme, ktorý bude spustený od 2. 4.  do 9. 4. 2024.

Odporúčaný postup:

Rodič otvorí na webovej stránke v časti VIAC - zápis do prvého ročníka elektronickú prihlášku, ktorú vyplní  a odošle ju. Škola potvrdí prijatie elktronickej prihlášky.

Ak rodič nemá možnosti prihlásiť elektronicky svoje dieťa, vyplní písomnú prihlášku. Tlačivá prihlášky budú na vrátnici denne v čase od 9:00 do 16:00 hod. od 1.3. 2024. Prihlášku odovzdá na sekretariát školy.

Po odoslaní alebo odovzdaní elektronickej prihlášky si rodič zarezervuje čas v rezervačnom systéme, ktorý bude otvorený od 2. 4. do 9. 4. 2024. Podľa času rezervačného systému prichádzajú obaja zákonní zástupcovia dieťaťa do školy spolu s dieťaťom na prezenčný zápis.

Bližšie informácie:

informacia_o_skole_2024(2).pdf
            Oznamenie_o_zapise_2024(1).pdf

• 2% z daní

• Aj tento rok Vás chcem poprosiť, aby ste 2 % z daní venovali nášmu OZ POMOC ŠKOLSTVU V LAMAČI.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám prispeli 2% z daní v minulom roku. Prijali sme 5.849,77 €

Zoznam výdajov z 2%:

• Výdavky boli použité na pohyblivý stojan na displej – 6 ks – 4.107,- €,
            • počítače do tried 6 ks – 3.768,- € (zvyšok doplatený z OZ)

Vaše príspevky plánujeme na:

• zriadenie tretej počítačovej učebne
            • zriadenie oddychových kútikov
            • učiace schody a steny
            • obnova herní ŠKD
            • zriadenie miestnosti pre rodičov

Vyhlásenie 2% z daníVyhlasenie_2_(1).pdf​​​​​​​

• Testovanie 9

• Dňa 20. 3. 2024 je naplánované Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka - T9. Organizácia vyučovania v tento deň je prispôsobená ytvoreniu podmienok pre žiakov 9. ročníka na testovanie:

I. stupeň - žiaci sa učia 4 vyučovacie hodiny.

ŠKD začína po 4. vyučovacej hodine.

Žiaci 5., 6. a 7. ročníka v tento deň nemajú vyučovanie v škole, ale domáce samoštúdium podľa zadania učiteľmi. Všetci žiaci budú odhlásení z obedov. V prípade, že chcete, aby sa dieťa stravovalo v ŠJ je potrebné ho prihlásiť, ale strava bude bez dotácie, teda v plnej výške. Prosíme, aby ste v tomto prípade kontaktovali ŠJ.

Žiaci 8. ročníka budú mať profesijné testovanie. Žiaci sa toto testovanie predom prihlásili.

Žiaci 9. ročníka budú mať Testovanie 9. Bližšie informácie nájdete na webovej stránke: 2023/2024 | NUCEM

Držíme deviatakom palce!

• Voda nad zlato

• 14.3.2024 sa konal enviromentálny hudobno-vzdelávací program o význame vody v prírode a pre človeka. Programu sa zúčastnili deti z ŠKD.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Voda nad zlato.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hviezdoslavov Kubín.

Na druhom stupni sa uskutočnilo školské kolo v súťaži Hvizdoslavov Kubín. Postupujúcim gratulujeme a prajeme veľa šťastia pri reprezentácii v okresnom kole.

• Lyžiarsky výcvik

• Lyžiarsky kurz v Tatranskej Lomnici priniesol opäť veľkú rôznorodosť počasia. Slnko, dážď, vietor ale aj hmlu. No najhlavnejšie sú zručnosti a zážitky, ktoré si deti nesú domov.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Lyžiarsky výcvik .

• Lyžiarsky výcvik

• v dňoch 25. 2. - 1. 3. 2024 organizujeme pre žiakov 8. - 9. ročníka lyžiarsky výcvik v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici. Žiaci sú ubytovaný v hoteli Zora family. Plánované stretnutie účastníkov pred školou je v nedeľu 25. 2. 2024 o 9:00 hod. a plánovaný príchod je v piatok 1. 3. 2024 o 18:30 hod.

Žiaci docestovali v poriadku.

• Karneval

• Po dlhšom období sa nám opäť podarilo zorganizovať spoločný karneval. Detská radosť hovorí za všetko :)

Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval.

• Fotografovanie portrétov

• Dňa 19. 3. 2024 počas dopoludňajšieho vyučovania bude prebiehať fotenie portrétov žiakov 1. - 8. ročníka so spracovaním do kolekcie. Fotiť sa bude môcť len dieťa, ktoré odovzdá informovaný súhlas rodiča. Žiaci dostanú tlačivá v škole a v prípade záujmu, prinesú podpísaný triednej pani učiteľke.

Žiaci 9. ročníka budú mať fotenie 27. 3. 2024.

Bližšie informácie a informovaný súhlas rodiča nájdete na letáčikoch nižšie.

Informovany_suhlas.pdf

• MČ pozýva na LAMAČSKÝ KARNEVAL NA ĽADE

• Na zajtra si pripravte masky, zábava sa začína! Pozývame vás na veselý detský Karneval na ľade, ktorý pripravila Mestská časť Lamač v spolupráci s OZ Piruetka. Podujatie sa uskutoční v sobotu, 10.februára o 17:30 v ICE Aréne Lamač na Borinskej ulici. Spoločne sa zabavíme a oceníme tie najlepšie masky. Ak vám bude ľadu málo, na štadón v sobotu ​môžete prísť už od 15:15, kedy začína dvojhodinové verejné korčuľovanie.