• Karneval

• 15. 2. mali žiaci I. stupňa pestrejšie vyučovanie a poobede mali po jednotlivých oddeleniach karneval.

• Hviezdoslavov Kubín

• Žiaci prvého stupňa súťažili v školskom kole Hviezdoslavového Kubína. Víťazom gratulujeme a tým, ktorí postupujú do okresného kola držíme palce.

• Deň dvojičiek

• Druhý polrok školského roku 2022/2023 sme začali 1. 2. 2023. Spríjemnili sme si ho aktivitou Deň dvojičiek, pri ktorej sa kameráti mohli obliecť ako dvojičky.

• Ako ušetriť náklady na elektrickú energiu

• Vážení rodičia, milí žiaci, učitelia a drahí čitatelia,
            ako ôsmaci sme sa tento rok na Technike zaoberali výpočtami cien za spotrebovanú elektrickú energiu. Chceli sme zistiť, či by sme vedeli ušetriť, ak by sme pôvodné neónové trubice, vymenili za LED trubice v učebni techniky. Vypočítali sme, že by sme výmenou ušetrili ročne 240,9 €, a to len za učebňu techniky. Návratnosť vynaložených nákladov na LED trubice vo výške 121 € je 6 mesiacov. Na základe našich výpočtov škola zakúpila LED trubice a pán školník ich odborne nainštaloval. Teóriu sme preniesli do reálneho života.  Veríme, že sme niekoho inšpirovali, ako efektívne znížiť náklady na elektrickú energiu.

MZ a MŠ z 8.A

link, na ktorom je vysvetlené a ukázané, ako sme to prepočítali:

https://replit.com/@MrTinEU/energy-calculator#main.py - vytvorené MŠ

• Človeče, nehnevaj sa!

• Školský klub deti organizoval súťaž v hre Človeče, nehnevaj sa!. Víťazi z jednotlivých oddeelení ŠKD sa stretli na celoklubovom kole. Deti zažili veľa zábavy a vyskúšali sa aj iné hry.

• Snehové výtvory

• Využili sme so žiakmi v rámci aktivít ŠKD aj posledné kúsky snehu a robili sme z neho rôzne výtvory.

• Deň dvojičiek

• 1. 2. 2023 je prvý deň druhého polroka šk. roka 2022/2023.

Aby sme ho začali trochu veselšie, kto má chuť a kamaráta s ktorým sa vie dohodnúť, môžu sa obliecť rovnako  - ako dvojičky (prípadne trojičky alebo aj štvoričky a viac).

Uvidíme koľko nás bude???

• Deň loga - deň polročného vysvedčenia

• Dňa 31. 1. 2023 je posledný deň I. polroku školského roku 2022/2023. V tento deň žiaci obdržia výpisy z vysvedčenia. Vyučovanie končí 5. vyučovacou hodinou. Podľa rozvrhu sa učí 1. - 3. hodina. 4. a 5. hodinu majú žiaci triednické hodiny, na ktorých hodnotia prácu triedy a jednotlivcov.

Tento deň sme nazvali DEŇ LOGA. Prosíme žiakov, aby prišli do školy v oblečení s logom školy, ktoré si zakúpili v rámci aktivity Hrdá škola.

• Dočasná výdajňa stravy

• Od 23. 1. 2023 bude otvorená dočasná výdajňa stravy v budove základnej školy:

• žiaci sa budú stravovať podľa vopred pripraveného harmonogramu,
            • žiaci I. stupňa dostanú stravu na taniere a misky,
            • žiaci II. stupňa na začiatku dostanú stravu naďalej v krabičkách, ale konzumovať stravu budú v jedálni. Postupne sa prejde na výdaj stravy na taniere a misky,
            • žiak musí mať obedový čip, na základe ktorého mu bude strava vydaná. Čip stojí 5,- € a zakúpiť sa dá u vedúcej jedálne. Žiaci majú mať čip z minulého školského roku. Noví žiaci si ho musia zakúpiť.
            • posledná strava sa vydáva o 14:10 hod.

Veríme, že  otvorenie dočasnej výdajne stravy zvýši konfort žiakov v organizácii celého dňa.

• Športové súťaže

• Naši žiaci sa v posledných dňoch zúčastnili viacerých športových súťaží v okresnom kole - stolný tenis, florbal, streľba zo vzduchovky.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Naša škola sa zapojila do zbierky pre seniorov s názvom Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Podarilo sa nám vyzbierať a skompletizovať 51 darčekových krabičiek, ktoré určite niekomu urobia veľkú radosť. Žiaci vyrábali aj vianočné pozdravy, kreslili obrázky, balili a plnili krabičky.

Kolko_lasky_dakovny-list.pdf​​​​​​​

• Mikulášsky predaj

• Na Mikuláša žiacky školská rada zorganizovala Mikulášsky predaj. Žiaci aj učitelia venovali vlastnoručné výrobky do predaja, vyzbierané peniaze putovali do vianočnej zbierky Unicef - darčeky pre život.

Vyzbierali sme 156,70 eur. Prispeli žiaci a zamestnanci školy. Žiacka školská rada diskutovala a odhlasovala formu pomoci z ponúkaných možností:

- psychosociálna pomoc pre deti v krízových oblastiach: 60 eur

- školské potreby pre 9 detí: 45 eur

- hygienické potreby pre deti: 30 eur

- futbalové lopty pre deti: 15 eur

- 250 ks ceruziek pre deti: 6,50 eur

Pohladnica-pomoci-1_(1).pdf

Pohladnica-pomoci-2.pdf

Pohladnica-pomoci-3.pdf

Pohladnica-pomoci-4.pdf​​​​​​​

• Mikuláš v škole

• 6. 12. bol v škole Mikuláš. Žiakom na I. stupni prišiel rozdať darčeky spolu s Čertom a Anjelom. Žiaci II. stupňa si našli sladkosť u triednych učiteľov.

• 7 divov podľa našej školy

• Na záver projektového týždňa prebehlo hlasovanie o naše divy sveta. Hlasovania sa zúčastnilo 516 žiakov a tu je výsledok:

1. Polárna žiara

2. Čierna diera

3. Prezidentka SR - Zuzana Čaputová

4. Slovan Bratislava

5. Pyramídy

6. Farebné plamene

7. Vesmír

• 7 divov našej školy

• V novembri sme organizovali pre žiakov školy projektový týždeň. Žiaci sa mali zoznámiť s divmi sveta a mali navrhnúť svojich 7 divov. Trieda sa musela na divoch dohodnúť a vytvoriť plagát. Z plagátov je urobená výstavka na II. poschodí a žiaci hlasovali o ten naj div. Trieda 9. B uviedla za jeden zo svojich divov futbal a pre nás najznámejšieho Lamačského odchovanca Lukáša Haraslína, ktorý bol žiakom našej školy. Lukáš si našiel čas a prišiel pozdraviť žiakov 9.B práve počas výstavy projektov.