• Prihlášky na stravu na školský rok 2020/2021

• Vážení rodičia,

v prípade záujmu o stravovanie Vášho dieťaťa v zariadení školského stravovania v školskom roku 2020/2021, ktoré vyplýva z novely zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov a ktorým sa dopĺňa zákon č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, je potrebné vypísať a podpísať (zákonný zástupca) zápisný lístok.

Zápisný lístok je potrebné vypísať každý nový školský rok, t. j. zápisný lístok vypisujú aj rodičia, ktorých dieťa sa stravovalo v školskom roku 2019/2020.

Vypísaný a podpísaný zápisný lístok je potrebné odovzdať v kancelárii školskej jedálne v termíne do 30.06.2020.

ZaPISNY_LISTOK_-_ZS_sk._rok_2020_2021.doc

ZaPISNY_LISTOK_-_ZS_dietne.doc​​​​​​​

• Žiaci 6. - 9. ročníka

• Informácia pre žiakov 6. - 9- ročníka:

• dištančné (online) vzdelávanie pokračuje do 26. 6. 2020,
            • prezenčné vyučovanie bude v dňoch 29. 6.  a 30. 6. 2020.

Všetci žiaci 6. – 9. ročníka:

• 29. 6. 2020 žiaci 6. – 9. ročníka nastúpia do školy. Púšťaní budú bočným vchodom cez átrium v čase od 7.40 hod. do 8.00 hod. Žiaci si musia priniesť dve rúška a balík papierových vreckoviek. V spoločných priestoroch nosia rúško.
            • V tento deň sa budú odovzdávať učebnice – teda žiaci ich všetky prinesú do školy. Ďalej sa budú vypratávať šatňové skrinky a odovzdávať kľúče.
            • Na stravovanie sa žiaci musia prihlásiť najneskôr 26. 6. do 12.00 hod.
            • 30. 6. 2020 je nástup do školy v čase medzi 7.40 hod. a 8.00 hod. V tento deň bude ukončenie školského roka a  odovzdávanie vysvedčení.
            • Online vzdelávanie pokračuje do 26. 6. 2020.

Individuálne vyzývaní žiaci:

• Žiaci, ktorí si musia dorobiť zadanie, odovzdať vypracované úlohy nastúpia 22. 6. 2020 o 9.00 hod. a podľa potreby budú chodiť celý týždeň do školy.
            • Hlásia sa u triednych pani učiteliek v svojich triedach. Títo žiaci budú vyzvaní prostredníctvom EduPage (prípadne mailom, alebo telefonicky).
            • Majú poslednú šancu si dorobiť chýbajúce úlohy  z jednotlivých predmetov. V opačnom prípade im hrozia komisionálne skúšky v auguste alebo opakovanie ročníka.

Žiaci, ktorí odchádzajú na stredné školy, prípadne sa sťahujú alebo z iných dôvodov už nebudú chodiť na budúci školský rok do tunajšej školy, nech sa nezabudnú odhlásiť a odovzdať číp v školskej jedálni - Odhlaska_zo_stravy.doc​​​​​​​

• Školský klub detí

• Od 15. 6. 2020 otvoríme opäť rannný školský klub v čase od 6.30 hod. do 7. 15 hod.

Púšťanie ostatných žiakov do školy je od 7.30 hod. do 8.00 hod.

Letný školský klub bude dva týždne - 29. 6. - 3.7. a 6. 7. - 10. 7. 2020 v čase od 8.00 hod. do 16.00 hod.

Do letného klubu sa môžete prihládiť do 12. 6. 2020.

• Ukončenie školského roku 2019/2020

• Blíži sa záver školského roku 2019/2020, preto by sme chceli oznámiť dôležité skutočnosti:

• pedagogická rada bude zasadať 22. 6. 2020 - zhodnotí výchovno-vzdelávacie výsledky žiakov za II. polrok, určí žiakov, ktorí sa nezúčastňovali na online vzdelávaní a budú robiť skúšky z jednotlivých predmetov,
            • pre 1. - 5. ročníky končí školský rok 26. 6. 2020,
            • 6. - 9. ročník v dňoch 29. - 30. 6. budú mať prezenčné vzdelávanie (idú do školy), budú odovzdávať učebnice, vypratávať šatníkové krinky, odovzdávať kľuče a dostávať vysvedčenia. Presnú organizáciu Vám zašleme prostredníctvom EduPage. V prípade neprítomnosti žiaka v dané dni, je potrebné dať triednej učiteľke alebo učiteľovi písomné ospravedlnenie. Odovzdanie vecí si takýto žiaci dohodnú individuálne s triednou učiteľkou/učiteľom v temíne do 26. 6. 2020.
            • Letný školský klub začína od 29. 6. 2020 do 10. 7. 2020. Prihláška je online na EduPage do 12. 6. 2020. Bližšie informácie o letnom klube  dostali rodičia 1. až 4. ročníka mailom.

• Otvorenie školy

• Ďakujeme rodičom a žiakom 1. až 5. ročníka za súčinnosť pri dodržiavaní usmernení počas dnešného otvorenia školy.

Dnes bol pre žiakov, ktorí išli do školy výnimočný deň a to nielen kvôli otvoreniu školy, ale aj kvôli MDD.

Mali sme spoločne rozhlasové okienko k MDD a aby aj žiaci 6. - 9. ročníka, ktorí sa vzdelávajú dištančne aspoň trochu pocítili atmosféru dňa prikladáme tématickú básničku:

Na EduPage blikne správa:

Na známosť sa všetkým dáva,

že sa presne na Deň detí

opäť stretnú v škole deti.

Miško z izby ráno volá:

Konečne je zasa škola!

Korona už zmizla asi,

skončili sa online časy.

V kúpelni si  ruky mydlí,

vírus sa v nich neusídli.

Do rúšky sa zababuší,

vidno mu z nej iba uši.

Schmatne tašku a už letí

tam, kde bežia všetky deti.

Za kamošmi do školičky

-splnili sa jeho sníčky.

Na známosť sa všetkým dáva,

je Deň detí- hurá, sláva!