• Rekonštrukcia telocviční

• Od 16. 12. 2019 sa začne rekonštrukcia telocviční v Základnej škole. Rekonštrukcia začne výmenou podláh v malej telocvični. Pokračovať bude vo veľkej telocvični výmenou sklobetónových stien za okná, výmenou palubovky a dverí na oboch telocvičniach a náraďovni.

Rekonštrukcia by mala trvať do konca februára.

Žiaci budú mať hodiny telesnej a športovej výchovy buď spolu v jednej,práve fungujúcej telocvični, alebo alternatívnu hodinu vonku. Popoludňajšie krúžkové aktivity, ktoré bude možno doplniť vždy do rozvrhu jednej telocvične,budú doplnené, alebo žiaci budú mať s vedúcim krúžku alternatívny program.

• Vianočné prázdniny

• Vianočné prázdniny sú od 23. 12. 2019 do 7. 1. 2020. Posledný deň vyučovania pred prázdninami je 20. 12. 2019. Prvý deň vyučovania po prádzninách je streda 8. 1. 2020.

Všetkým prajeme príjemné sviatky v kruhu najbližších.

• Vianočná burza

• Dňa 20. 12. 2019 organizovali členovia Žiackej školskej rady Vianočnú burza, ktorá mala veľký úspech u žiakov.

• Mikuláš

• Naši žiaci počas Mikuláša mali rôzne aktivity. Väčšina bola v kine a dostala sladkosť, tretiaci boli v divadle a 8.A  na rôznych výstavách. Popoludní mali v Školskom klube detí návštevu Mikuláša a čertov.

• Vianočný les

• Naša škola sa zapojila do aktivity Vianočný les, ktorú arganizovala Magistrát hlavného mesta Bratislavy. Ozdobili sme náš stromček s ozdobami, ktoré sme vyrobili so žiakmi v škole.

• Vianočné tvorivé dielne

• Dňa 11. 12. 2019 v čase od 15.00 hod. do 17.00 hod. Vás pozývame na Vianočné tvorivé dielne.

Ponúkame 7 dielní:

Kuchynka - čokoládové kolekcie, sviečkové lodičky

2.B - detský vianočný punč

1.A - vianočný pozdrav

2.A - vianočná ozdoba

2.B - recept na šťastie

Herňa - Vianočný anjel

4.C - vianočná ozdoba

Vstupné do jednej dielne je 0,50 €.

• Festival vody 2019

• Naši žiaci vyhrali 1. miesto v súťaži Festival vody, ktorý organizuje Bratislavská vodárenská spoločnosť v rámci projektu Modrá škola.  Žiakov pripravovala PaedDr. Nagyová. Gratulujeme.

• Podporte naše deti na facebooku

• Na uvedenom linku nájdete stromček, ktorý ozdobili deti z našej školy:

Podporte ich lajkom :)

• Vtáčie búdky

• Čo sa stane, keď sa ľudia spoja? Vznikne zaujímavý projekt so skvelým výsledkom, ktorý môže zároveň inšpirovať aj iných. Nasledujúce fotografie sú pekným príkladom spolupráce na pomoc vtáčej ríši.

Veľké "Ďakujem" patrí hlavne Andrei Neumeisterovej autorke myšlienky zlepšiť podmienky pre rozvoj operencov v Lamači. Rovnaká vďaka patrí aj všetkým ľudom, ktorí finančne prispeli na materiál a všetkým žiakom a učiteľom, ktorí sa podieľali na výrobe vtáčích búdok. Vďaka dobrej myšlienke a spolupráci vzniklo 44 vtáčích búdok, ktoré sú základom pre novú generáciu operencov. V spolupráci je krajšia budúcnosť. Budujme vzťahy, ktoré vytvárajú hodnoty.