• Fotografovanie portrétov

• Dňa 19. 3. 2024 počas dopoludňajšieho vyučovania bude prebiehať fotenie portrétov žiakov 1. - 8. ročníka so spracovaním do kolekcie. Fotiť sa bude môcť len dieťa, ktoré odovzdá informovaný súhlas rodiča. Žiaci dostanú tlačivá v škole a v prípade záujmu, prinesú podpísaný triednej pani učiteľke.

Žiaci 9. ročníka budú mať fotenie 27. 3. 2024.

Bližšie informácie a informovaný súhlas rodiča nájdete na letáčikoch nižšie.

Informovany_suhlas.pdf

• MČ pozýva na LAMAČSKÝ KARNEVAL NA ĽADE

• Na zajtra si pripravte masky, zábava sa začína! Pozývame vás na veselý detský Karneval na ľade, ktorý pripravila Mestská časť Lamač v spolupráci s OZ Piruetka. Podujatie sa uskutoční v sobotu, 10.februára o 17:30 v ICE Aréne Lamač na Borinskej ulici. Spoločne sa zabavíme a oceníme tie najlepšie masky. Ak vám bude ľadu málo, na štadón v sobotu ​môžete prísť už od 15:15, kedy začína dvojhodinové verejné korčuľovanie.

• Unicef - Darčeky pre život

• Naša škola sa zapojila do akcie Unicefu - Darčeky pre život. Na Vianočnej burze bol Unicef stánok, ktorý zriadil žiacky parlament. Žiaci mohli prispieť ľubovoľnou sumou za malé darčeky. Tie venovali do stánku účastníci burzy, žiaci alebo učitelia. Vyzbierala sa suma 61 eur.

Zakúpili sme tieto balíčky:

-          pre deti na Ukrajine (balíček pre ukrajinské deti v núdzi, napr. deky, výživa, batohy, mydlá...) 33

-          pre lepšie zajtrajšky (školská taška, 10 zošitov, 10 ceruziek) 7

-          teplo (2 teplé deky) 12

-          mydlo na dlani (18 tuhých mydiel) 4,50

-          zdravá voda (vedro a purifikačné tablety na 5000 l vody) 4,50

• Novoročná mulčovačka

• Pozývame Vás v sobotu 20. 01. 2024 od 10:00 hod. do 14:00 hod. bude na ploche pri školskej jedálni zmulčovanie bratislavských vianočných stromčekov. Aktivitu organizuje MČ Bratislava - Lamač, Magistrát hl. mesta a OLO. Bližšie informácie nádete na plagátiku.

• Rodičovské stretnutia

• Dňa 15. 1. 2024 sa budú konať v jednotlivých triedach rodičovské stretnutia

v čase od 16:00 hod. do 19:00 hod.

Rodičovské stretnutia môžu byť spoločné alebo konzultačné.

Triedni učitelia Vás budú informovať o spôsobe organizovania rodičovského stretnutia vo Vašej triede.

Prítomní budú aj ostatní pedagogickí a odborní zamestnanci školy.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Chceme sa Vám touto cestou poďakovať za pomoc pri napĺňaní krabičiek pre našich seniorov. Naplanili sme s Vašou pomocou 89 krabíc. Dostali sme ďakovný list, ktorý patrí všetkým, ktorí sa spoludieľali na napĺňaní krabičiek.

• Vianočné tvorivé dielne

• Pozývame Vás na Vianočné tvorivé dielne, ktoré budú dňa 20. 12. 2023 v čase od 15:00 hod. do 17:00 hod.

Vstupné do jednej dielne je 0,50 € a dielni bude šesť:

• zdobenie perníkov - žiacka kuchynka
            • vianočný punč - 3.C
            • ozdoba na zavesenie - stromče a snehuliak - 1.B
            • vianočné ozdoby z dreva - učebňa špeciálnej pedagogiky
            • vianočný pozdrav - 1.D
            • ozdoba na stromček
          • Mikuláš

• Aj tento rok nás navštívil Mikuláš a obdaroval deti sladkosťami :) . Samozrejme nechýbal ani čert a anjel.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš.

• Projektový týždeň

• Od 20.11 do 24.11. 2023 všetky triedy absolvovali projektový týždeň s názvom Krajiny EÚ. Projekty boli veľmi nápadité a naozaj sa vydarili. Posúďte sami.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Projektový týždeň.

• Multigeneračné tvorivé dielne

• Tento týždeň sa v škole stretli tri generácie na tvorivých dielňach. Cieľom bolo naučiť sa pliesť košíky z pedigu. Pod vedením pána učiteľa Kuzára pomáhali naši žiaci aktívnym dôchodcom z Lamača pliesť košíky. Bolo to príjemné stretnutie obohacujúce všetky generácie.